Skip to main content

Święta to magiczny czas, w którym obdarowujemy bliskich rozmaitymi prezentami. Jeżeli pragniesz sprawić swojemu dziecku iPhone’a, przed zakupem powinieneś dowiedzieć się, które modele będą najodpowiedniejsze dla młodego fana gadżetów elektronicznych.

Funkcjonalne rozwiązania od Apple

Firma Apple oferuje swoim klientom możliwość połączenia do 6 telefonów w pakiecie iCloudowa rodzina. W ten sposób jednorazowo dokonujemy płatności za grę, film czy piosenkę, z której mogą bez ograniczeń korzystać wszyscy członkowie rodziny. Ponadto rodzice mają możliwości ustawienia odpowiedniej kategorii wiekowej na platformie App Store, służącej do pobierania wybranych aplikacji. Dzięki temu dostęp dziecka do nieodpowiednich treści może zostać znacząco ograniczony. Oczywiście warto również wspomnieć o opcji „Find my friends”, która poprzez precyzyjną lokalizację iPhone’a pozwala na określenie, gdzie aktualnie znajduje się nasze dziecko (jeżeli ma przy sobie smartfona). W tym miejscu należy też nadmienić na temat tzw. kontroli rodzicielskiej, którą można aktywować na wszystkich urządzeniach wspomnianej marki. Zapewne warto całkowicie lub chociaż częściowo (filtr blokujący treści dedykowane wyłącznie osobom dorosłym) ograniczyć dzieciom dostęp do przeglądarki internetowej Safari. Wielu rodziców decyduje się także na ograniczenie wyświetlania nieodpowiednich materiałów w aplikacjach typu iBooks czy iTunes Store. Więcej informacji na temat funkcjonalności iPhone’a z pewnością udzieli serwis produktów Apple.

iPhone dla dziecka – jaki model wybrać?

Wybierając iPhone’a dla dziecka, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego potrzebami, wynikającymi z wieku czy zainteresowań. Ponadto należy mieć na uwadze komfort użytkowania sprzętu. Przykładowo wielogabarytowy telefon o przekątnej 6” (np. iPhone N84) w małych dłoniach będzie bardzo nieporęczny. Kolejną ważną kwestią jest pamięć telefonu – najlepiej postawić na model o 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci. Dla młodych użytkowników duże znaczenie ma także aparat. W tym miejscu należy wspomnieć, że najnowsze wersje iPhone’ów charakteryzują się wysokojakościowymi obiektywami i matrycami. Przykładowo iPhone 6s oraz iPhone 7 został wyposażony w aparat 12 Mpix oraz możliwość nagrywania video w jakości HD 720p i 1080p. Nieco tańszym, ale również godnym polecenia rozwiązaniem, jest iPhone 6 o identycznej rozdzielności ekranu (4,7”) i nieco słabszym aparacie (8 Mpix).

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto odwiedzić serwis iPhone, aby skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie i na żywo porównać wybrane modele telefonów. Serwis produktów Apple to także miejsce, w którym uzyskamy pomoc w przypadku ewentualnych usterek iPhone’a.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.