Skip to main content

Migracja danych z Android na iPhone krok po kroku

 

Jaka jest podstawowa różnica między smartfonami Apple (iPhone’ami) a wszelkimi innymi telefonami? Oczywiście system operacyjny. Wszystkie smartfony, oprócz iPhone’ów mają Android, natomiast iPhone’y mają system iOS. Kupiłeś iPhone, a dotąd miałeś inny smartfon z Androidem? Zobacz, w jaki sposób możesz przenieść dane z Androida na iPhone.

 

Przeprowadzka z Androida na iOS – Jeszcze zanim zaczniesz

 

Przed rozpoczęciem przenoszenia danych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, a mianowicie:

 

 • czy na urządzeniu z Androidem jest włączone Wi-Fi;
 • czy oba urządzenia, stare i nowe są podłączone do zasilania;
 • czy wszystkie dane z telefonu z Androidem na pewno zmieszczą się na iPhone;
 • czy przeglądarka Chrome jest uaktualniona do najnowszej wersji na telefonie z Androidem (ważne, jeśli chce się przenieść także zakładki z przeglądarki);

 

Te wszystkie elementy są niezbędne, aby przeniesienie danych było możliwe.

 

Jak przenieść dane – krok po kroku

 

Aby przenieść dane z Androida na iPhone, trzeba wykonać kilka czynności jednocześnie na obu urządzeniach. Po pierwsze, jeśli chce się przenieść dane, to trzeba o tym pamiętać już podczas konfiguracji iPhone’a. W trakcie konfiguracji trzeba znaleźć ekran „Aplikacje i dane”, a po znalezieniu wybrać opcję „przenieś dane z androida”. Jeśli się pospieszyłeś i zakończyłeś konfigurację iPhone’a, musisz wymazać urządzenie i rozpocząć wszystko od nowa. Jeśli zaś nie chcesz już wymazywać telefonu, możesz przenieść dane ręcznie. Na telefonie z androidem natomiast musisz zainstalować aplikację o nazwie „Przenieś do iOS”, a następnie uruchomić ją i stuknąć „dalej”. W kolejnym kroku zapoznaj się z warunkami i zaznacz opcję, że się z nimi zgadzasz. Stuknij ponownie „dalej”, w prawym rogu ekranu o nazwie „Find your code”, czyli znajdź swój kod. Kod musisz znaleźć znowu na iPhone. W tym celu kliknij na nim opcję „dalej” i poczekaj aż wyświetli ci się 6 lub 10 cyfrowy kod. Urządzenie z Androidem może wtedy wyświetlić komunikat o słabym połączeniu internetowym, którym nie trzeba się przejmować. Wygenerowany kod wprowadź na urządzeniu z Androidem i poczekaj aż wyświetli ci się ekran „Transfer data” czyli „Przenoszenie danych”. Następnie wybierz wszystko, co chcesz przenieść i stuknij „next”, po czym odłóż oba urządzenia do momentu aż pasek na iPhone dojdzie do samego końca, nawet jeśli telefon z androidem poinformuje wcześniej, że przenoszenie się zakończyło. Proces może trochę potrwać, a wszystko zależy od ilości przenoszonej zawartości. Następnie należy już tylko dokończyć konfigurację iPhone’a wykonując polecenia z wyświetlającej się instrukcji. Upewnij się jeszcze, że wszystko zostało przeniesione. 

 

Co możesz przenieść na iOS, a czego nie?

 

Przenieść możesz większość zawartości telefonu z androidem, ale niestety nie wszystko. Przeniesione zostaną kontakty, historia wiadomości, wszelkie zdjęcia i nagrania, zakładki do stron internetowych, poczty e-mail czy kalendarze. Jeśli chodzi o aplikacje, przeniesione zostaną tylko te bezpłatne, które znajdują się oprócz Google Play również w sklepie App Store. Wszystkie rozpoznane darmowe aplikacje będziesz mógł zainstalować. Niestety nie można przenieść muzyki, plików PDF czy książek. 

Bez wątpienia powyższy opisany sposób, który pozwala przenieść dane z telefonu z systemem Android na urządzenie iOS, jeszcze podczas konfiguracji obu urządzeń, jest wyjątkowo prosty i efektywny. Warto jednak podkreślić, że taka operacja nie zawsze jest możliwa. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak przenieść dane z Androida na iPhone’a już po zakończeniu pierwszej konfiguracji.

 

Przenoszenie danych z Adroid na iOS po konfiguracji

 

Z pewnością każdy z nas przechowuje na swoim telefonie z Androidem ważne zdjęcia lub pliki. Niemniej jednak rozpoczęcie przygody z urządzeniem iOS jest niezwykle kuszące, z tego też powodu tak chętnie się na niego decydujemy – zwłaszcza że kupno używanego iPhona jest dziś bardzo proste. Jednak nie zawsze jesteśmy wstanie przenieść ważne dla nas dane jeszcze zanim przed skonfigurowaniem urządzenia. Co wówczas można zrobić? Otóż pierwszym ze sposobów jest wykorzystanie chmury. Można więc zrobić to przy użyciu Dysku Google, Dropboxa czy innej, bezpłatnej chmury. W pierwszej kolejności trzeba będzie po prostu przesłać wszystkie pliki na wirtualny dysk, a następnie pobrać je na iPhone’a (podobnie jak w przypadku tworzenia kopii zapasowej). Niemniej istnieje jeszcze druga możliwość przeniesienia danych po konfiguracji na urządzenie iOS. Otóż zakłada ona wykorzystanie pośrednika w postaci komputera. Metoda ta jest skuteczna, jednak zajmie ona nieco więcej czasu.

 

Oto jak przenieść dane z Androida na iOS przy pomocy komputera:

 

 • w pierwszej kolejności na komputerze trzeba utworzyć folder, w którym będą zapisane dane, które chcemy przenieść na iPhone’a
 • kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia z systemem Android i znalezienie w jego pamięci plików, które nas interesują- zwykle należy ich poszukiwać w folderze DCIM.
 • odnalezione pliki, które chcemy przenieść po prostu kopiujemy do utworzonego na komputerze folderu.
 • kolejno należy analogicznie podłączyć telefon z systemem iOS i rozpocząć działania w odwrotnym kierunku- pliki z zapisanego folderu na komputerze przenosimy do pamięci iPhone’a.

 

Przenoszenie poczty, kalendarzy i kontaktów z Androida na iOS

 

Oczywiście na starym urządzeniu pozostają jeszcze istotne kontakty, wiadomości e-mail czy nawet i kalendarz. Oczywiście również można przenieść je na nowego iPhone’a jednak niezbędne będzie skorzystanie z konta Google, gdyż to właśnie ono – w przypadku telefonów z Androidem, odpowiada za możliwość wykonania tej operacji. Znów przy pomocy chmury możemy dokonać prostej synchronizacji na urządzeniu z Androidem. Oto krótka instrukcja krok po kroku, jak przenieść pocztę, kalendarz i kontakty z Androida na iOS:

 • po pierwsze konieczne jest wejście w opcję oznaczoną jako “Użytkownicy i konta”, a następnie wybrać opcję “Konto Google”.
 • kolejnym krokiem jest synchronizacja wybranych danych z telefonu z Androidem z wybraną chmurą.
 • następnie w urządzeniu z systemem iOS wybieramy kolejno opcje: “Ustawienia”- “Mail”- “Konto”- “Dodaj konto”.
 • ostatnim etapem jest wybranie z listy “Google” i zalogowanie się na konto. Po pomyślnym zalogowaniu możemy wybrać, które informacje z konto mail mają być przeniesione do iPhone’a. Na samym końcu należy wybrać opcję “Zachowaj”.

 

Potrzebna pomoc w migracji danych na iPhone w Warszawie?

 

Jeśli napotykasz problem podczas przenoszenia, upewnij się, że oba urządzenia podczas procesu nie były używane. Nawet odebranie połączenia na telefonie z androidem spowoduje przerwanie przenoszenia danych. Warto także przed przenoszeniem wyłączyć aplikacje i programy obciążające połączenie WiFi. Możesz też ponownie uruchomić oba urządzenia i spróbować jeszcze raz. Na telefonie z androidem wyłącz połączenie z siecią komórkową i spróbuj ponownie przenieść dane.

Jeśli zaś masz problem po przeniesieniu, uzyskaj pomoc w razie nieprawidłowego działania aplikacji Wiadomości. Aplikacje, które się nie przeniosły możesz znaleźć w sklepie App Store. Jeśli zaś przeniesiona została tylko część zawartości, możliwe że na iPhone zabrakło miejsca. Jeszcze przed przenoszeniem należy się upewnić, że przenoszone dane nie mają większego rozmiaru niż dostępne miejsce na iPhone.

Jeśli nadal masz problemy związane z przeniesieniem danych, możesz skontaktować się lub odwiedzić nasz serwis iPhone na Ursynowie lub serwis iPhone na Woli, gdzie na pewno otrzymasz pomoc. 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.