Jak przenieść dane z Androida na iPhone ?

Jak przenieść dane z Androida na iPhone ?

 

  • Jak przenieść dane z androida na iPhone?

 

 

Jaka jest podstawowa różnica między smartfonami Apple (iPhone’ami) a wszelkimi innymi telefonami? Oczywiście system operacyjny. Wszystkie smartfony, oprócz iPhone’ów mają Android, natomiast iPhone’y mają system iOS. Kupiłeś iPhone, a dotąd miałeś inny smartfon z Androidem? Zobacz, w jaki sposób możesz przenieść dane z Androida na iPhone.

 

  • Jeszcze zanim zaczniesz

 

 

Przed rozpoczęciem przenoszenia danych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, a mianowicie:

  • czy na urządzeniu z Androidem jest włączone Wi-Fi;
  • czy oba urządzenia, stare i nowe są podłączone do zasilania;
  • czy wszystkie dane z telefonu z Androidem na pewno zmieszczą się na iPhone;
  • czy przeglądarka Chrome jest uaktualniona do najnowszej wersji na telefonie z Androidem (ważne, jeśli chce się przenieść także zakładki z przeglądarki);

Te wszystkie elementy są niezbędne, aby przeniesienie danych było możliwe.

 

  • Jak przenieść dane – krok po kroku

 

 

Aby przenieść dane z androida na iPhone, trzeba wykonać kilka czynności jednocześnie na obu urządzeniach. Po pierwsze, jeśli chce się przenieść dane, to trzeba o tym pamiętać już podczas konfiguracji iPhone’a. W trakcie konfiguracji trzeba znaleźć ekran „Aplikacje i dane”, a po znalezieniu wybrać opcję „przenieś dane z androida”. Jeśli się pospieszyłeś i zakończyłeś konfigurację iPhone’a, musisz wymazać urządzenie i rozpocząć wszystko od nowa. Jeśli zaś nie chcesz już wymazywać telefonu, możesz przenieść dane ręcznie. Na telefonie z androidem natomiast musisz zainstalować aplikację o nazwie „Przenieś do iOS”, a następnie uruchomić ją i stuknąć „dalej”. Następnie zapoznaj się z warunkami i zaznacz opcję, że się z nimi zgadzasz. Stuknij ponownie „dalej”, w prawym rogu ekranu o nazwie „Find your code”, czyli znajdź swój kod. Kod musisz znaleźć znowu na iPhone. W tym celu kliknij na nim opcję „dalej” i poczekaj aż wyświetli ci się 6 lub 10 cyfrowy kod. Urządzenie z Androidem może wtedy wyświetlić komunikat o słabym połączeniu internetowym, którym nie trzeba się przejmować. Wygenerowany kod wprowadź na urządzeniu z Androidem i poczekaj aż wyświetli ci się ekran „Transfer data” czyli „Przenoszenie danych”. Następnie wybierz wszystko, co chcesz przenieść i stuknij „next” po czym odłóż oba urządzenia do momentu aż pasek na iPhone dojdzie do samego końca, nawet jeśli telefon z androidem poinformuje wcześniej, że przenoszenie się zakończyło. Proces może trochę potrwać, a wszystko zależy od ilości przenoszonej zawartości. Następnie należy już tylko dokończyć konfigurację iPhone’a wykonując polecenia z wyświetlającej się instrukcji. Upewnij się jeszcze, że wszystko zostało przeniesione. 

 

  • Co możesz przenieść, a czego nie?

 

 

Przenieść możesz większość zawartości telefonu z androidem, ale niestety nie wszystko. Przeniesione zostaną kontakty, historia wiadomości, wszelkie zdjęcia i nagrania, zakładki do stron internetowych, poczty e-mail czy kalendarze. Jeśli chodzi o aplikacje, przeniesione zostaną tylko te bezpłatne, które znajdują się oprócz Google Play również w sklepie App Store. Wszystkie rozpoznane darmowe aplikacje będziesz mógł zainstalować. Niestety nie można przenieść muzyki, plików PDF czy książek. 

 

  • Potrzebna pomoc?

 

 

Jeśli napotykasz problem podczas przenoszenia, upewnij się, że oba urządzenia podczas procesu nie były używane. Nawet odebranie połączenia na telefonie z androidem spowoduje przerwanie przenoszenia danych. Warto także przed przenoszeniem wyłączyć aplikacje i programy obciążające połączenie WiFi. Możesz też ponownie uruchomić oba urządzenia i spróbować jeszcze raz. Na telefonie z androidem wyłącz połączenie z siecią komórkową i spróbuj ponownie przenieść dane. Jeśli zaś masz problem po przeniesieniu, uzyskaj pomoc w razie nieprawidłowego działania aplikacji Wiadomości. Aplikacje, które się nie przeniosły możesz znaleźć w sklepie App Store. Jeśli zaś przeniesiona została tylko część zawartości, możliwe że na iPhone zabrakło miejsca. Jeszcze przed przenoszeniem należy się upewnić, że przenoszone dane nie mają większego rozmiaru niż dostępne miejsce na iPhone. Jeśli nadal masz problemy związane z przeniesieniem danych, możesz skontaktować się lub odwiedzić serwis iPhone, gdzie na pewno otrzymasz pomoc. 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.