Skip to main content

Zapewne każdy z nas operuje kilkoma lub nawet kilkunastoma hasłami, nic dziwnego więc, że czasem może pojawić się problem w dopasowaniu odpowiedniego. Kilka nieudanych prób, stres i zagrożenie blokady – ta sytuacja zdarzyła się  każdemu z nas niejednokrotnie. Na szczęście Apple daje nam wiele sposobów na odzyskanie utraconego hasła Apple ID. Co prawda rozwój technologii i poszerzenie wachlarzu usług zabezpieczonych hasłami powoduje, że stają się one coraz to bardziej skomplikowane, jednak jest to nieporównanie lepsza opcja od całkowitej utraty naszych danych. W tym artykule opisujemy co zrobić gdy zapomnisz hasła, zgubisz swojego iPhone lub inne urządzenie firmy Apple.

 

Zapomniane hasło do Apple – co robić?

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie zapominanie hasła – łatwo powiedzieć prawda? Na szczęście istnieje kilka sposobów aby ustrzec się przed tą stresującą, a także niebezpieczną sytuacją. Swoje hasła zapisać możesz w osobistym notatniku lub kalendarzu, a dla bardziej zaprzyjaźnionych z technologią – w  bezpiecznym menadżerze haseł. Dla osiągnięcia wysokiego bezpieczeństwa twojego hasła dobrym rozwiązaniem będzie także jego regularna zmiana. To tylko chwila, a może oszczędzić Ci wiele nadszarpniętych nerwów. Twój Apple ID to jedna z najważniejszych rzeczy na Twoim urządzeniu Apple. Nie tylko chroni Twoją prywatną zawartość i dane, ale też jest kluczem do wszelkich usług – od samego iPhone, poprzez iCloud, aż do Twojej poczty lub usług bankowych. Problem tkwi w tym, że w przeciwieństwie do kodu dostępu na urządzeniu lub hasła używanego do logowania na komputerze Mac, nie wpisujesz go zbyt często, a co za tym idzie – istnieje duże ryzyko, że ostatecznie po prostu je zapomnimy. Co prawda odzyskanie hasła nie należy do najłatwiejszych i jest nieco pracochłonne, na szczęście firma Apple skonstruowała to właśnie w taki sposób, aby żadne osoby trzecie nie mogły z łatwością uzyskać dostępu do Twoich danych.

 

Odzyskaj swoje hasło do Apple ID w kilku krokach

Podstawą Twoich działań w zakresie odzyskiwania hasła na urządzeniu Apple jest twój Apple ID. Jest to konto, które umożliwia dostęp do wszystkich usług Apple, a także twój indywidualny identyfikator, do którego przyporządkowany jest zbiór wszystkich Twoich danych w systemie.

 

Jak znaleźć swój adres email wykorzystywany jako Apple ID?

Na swoim urządzeniu iOS:

 • Otwórz Ustawienia;
 • Naciśnij na swoje imię, a adres email umieszczony będzie zaraz pod Twoim Imieniem.

Na komputerze Mac:

 • Wejdź w Preferencje Systemowe;
 • Twój adres będzie zaraz pod Twoją nazwą.

 

Sprawdza się to w przypadku, gdy jesteś zalogowany na urządzeniu, z którego korzystasz. Co jednak należy zrobić w przypadku, kiedy jesteśmy wylogowani na komputerze Mac? Potrzebny nam będzie jedynie nasz iPhone. Pomimo, że zapomnieliśmy hasła dostępu do Apple ID, pomocny okaże się kod dostępu do naszego urządzenia. Będzie to już połowa sukcesu w odnalezieniu naszego adresu email, jak i zmiany hasła.

 

Jak użyć kodu dostępu do iPhone, aby zmienić hasło do Apple ID

Gdy zapomnisz hasła do twojego konta Apple ID, możesz polegać na Two-Factor Authentication, czyli uwierzytelnianiu dwuskładnikowym, które pozwoli ci na odzyskanie hasła i danych. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to funkcja systemu iOS, dzięki która  konto Apple może być zalogowane tylko na zaufanym urządzeniu Apple. Może  uniemożliwić nieautoryzowanemu użytkownikowi na dostęp do Twojego konta i złamać hasło w przypadku próby logowania. Jeśli Twoje urządzenie z systemem iOS cieszy się zaufaniem, możesz na nim polegać, aby odzyskać zapomniane hasło Apple ID. Jak to zrobić?

 1. Wejdź w Ustawienia;
 2. Kliknij w swoje imię, a następnie wybierz Hasło i ochrona;
 3. Naciśnij Zmień hasło;
 4. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego kodu dostępu do urządzenia;
 5. Następnie zostaniesz poprowadzony przez procedurę zmiany hasła do Apple ID.

 

W tym przypadku zmiana hasła działa, ponieważ zostałeś uwierzytelniony po użyciu kodu dostępu. Podobna metoda istnieje na urządzeniu Mac, pod warunkiem, że znasz hasło do odblokowania ekranu.

 

Jak wykorzystać hasło do komputera Mac, aby je również zmienić w Apple ID

 • Wejdź w Preferencje Systemowe;
 • Kliknij na swoje imię;
 • Wybierz Hasło i ochrona;
 • Wybierz Zmień hasło
 • Następnie wpisz swoje hasło do komputera, po czym ustaw nowe dla Apple ID.

 

Ponownie byłeś w stanie zmienić hasło ponieważ byłeś zalogowany oraz znałeś hasło odblokowujące ekran.

 

Skradzione lub zagubione urządzenie Apple – co dalej?

Co jednak w przypadku, gdy Twoje urządzenie zostało Ci skradzione i nie masz do niego dostępu? Apple również przychodzi z pomocą. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu: możesz spróbować zmienić swoje hasło za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub skorzystać ze Wsparcia Apple.

 

Jak zmienić hasło do Apple ID korzystając z aplikacji Wsparcie Apple

Zmiana hasła odbędzie się najszybciej na urządzeniu z oprogramowaniem iOS. W tym przypadku reszta czynności przebiegać będzie następująco:

 • Zdobądź urządzenie Apple od znajomego lub członka rodziny oraz ściągnij aplikację Wsparcie Apple;
 • Wybierz Hasła i zabezpieczenia, następnie Zerowanie hasła Apple ID;
 • Kliknij Rozpocznij, zaraz pod Zresetuj hasło;
 • Na następnej stronie wybierz Inne konto Apple ID oraz Dalej;
 • Wpisz swój Apple ID oraz wybierz sposób autoryzacji.

 

Zapamiętaj, aby wybrać Inne konto Apple ID, w innym razie rozpoczniesz procedurę zerowania hasła dla konta przypisanego do urządzenia z którego właśnie korzystasz. Nie ma obaw również o Twoje nowe hasło, ponieważ żadne z Twoich danych nie zostanie zapisane na tym urządzeniu, zmiana wpłynie tylko i wyłącznie na twoje urządzenie.

Może się również zdarzyć, że nie będziesz miał dostępu do sprzętu z oprogramowaniem iOS, ponieważ nikt z Twoich znajomych nie posiada urządzeń Apple lub też ich oprogramowanie jest za stare, aby mieć dostęp do aplikacji Wsparcie Apple (możliwa od iOS 13 w górę). W tym przypadku możliwą opcją będzie wykorzystanie tradycyjnej przeglądarki. Ten proces przebiegać będzie następująco:

Zmiana hasła do Apple ID korzystając z przeglądarki internetowej

 • Otwórz link : https://iforgot.apple.com/;
 • Jeżeli automatycznie przekieruję Cię do etapu wpisania hasła kliknij Anuluj;
 • Kliknij Zapomniałeś swojego hasła lub Apple ID?
 • Wybierz opcje z hasłem;
 • Wpisz swój adres email przypisany do Apple ID i wciśnij

 

To jak potoczy się dalszy proces zależy w dużej mierze od tego jak skonfigurowałeś swoje konto Apple ID na samym starcie. Możesz zostać poproszony na przykład o podanie numeru zaufanego lub odpowiedzenie na pytania bezpieczeństwa. W celu weryfikacji możliwe są jeszcze dwie opcje; potwierdzenie operacji poprzez email lub wykorzystanie Recovery Key. W tym przypadku jeśli nie pamiętamy również tego klucza konieczny będzie kontakt z pomocą techniczną Apple. Potraktuj to jako ostateczność, ponieważ w ostatnim przypadku Apple rozpocznie swoją wewnętrzną weryfikacje, która potrwać może nawet do kilku dni.

 

Pytania bezpieczeństwa lub wiadomość e-mail

W przypadku odzyskiwania hasła Apple udostępnia nam witrynę internetową, na której można zarządzać swoim identyfikatorem „Apple ID”. Dostajemy tam również możliwość zresetowania zapomnianego hasła. Aby odnaleźć zapomniane hasło do Apple ID, możemy również polegać na pytaniach zabezpieczających, na które udzieliliśmy odpowiedzi na początku konfiguracji naszego urządzenia oraz Apple ID. Kolejną możliwością na odzyskanie hasła jest wiadomość e-mail, na zapasowy adres e-mail, który ustawiliśmy. Dzięki temu możemy zresetować hasło Apple ID i odzyskać dostęp do swojego konta.

Jeżeli czujesz się przytłoczony ilością dostępnych opcji i boisz się, że zamiast pomóc to przysporzysz sobie jeszcze więcej kłopotów to skontaktuj się z Nami. AppleHome to serwis Apple na Ursynowie i serwis Apple na Woli, a więc wybierz dogodną dla Ciebie lokalizację, a tego typu problemy Nasi pracownicy rozwiązują w mniej niż kwadrans.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.