Skip to main content

Firma Apple, tradycyjnie już, dokonała jednoczesnej aktualizacji wszystkich swoich systemów operacyjnych. Dzień 25 marca przyniosła nam istotne oraz nowe funkcje dla systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS oraz tvOS. Aktualizacje noszą nazwy kolejno 13.4 dla systemów iOS, iPadOS oraz tvOS, 6.2 dla watchOS, zaś MacOS Catalina 10.15.4.

Co nowego znajdziemy w produktach firmy Apple ?

Większość z funkcji jakie wprowadziły aktualizacje były już wcześniej ogłoszone, bądź można było się o nich dowiedzieć z szeroko pojawiających się przecieków w internecie. Nie mniej jednak, nie sposób jest zwrócić uwagi na trzy największe zmiany w funkcjonowaniu systemów, tj. : pełna obsługa gładzika i wskaźnika dla najnowszych iPadów, udostępnianie folderów w iCloud Drive oraz tworzenie uniwersalnych aplikacji na systemach iOS/iPadOS/MacOS/tvOS.

Standardowo, najwięcej zmian zostało wprowadzonych dla systemów iOS oraz iPadOS. Poza wymienionymi powyżej, zmiany obejmują dziewięć nowych naklejek Memoji, niewielką zmianę w aplikacji Mail, która utrudnia przypadkowe usunięcie wiadomości e-mail, kiedy to próbowaliśmy na nią właśnie odpowiedzieć, wsparcie odtwarzania dźwięku w plikach USDZ dla AR Quick Look oraz całą masę poprawek mniej znacznych błędów.

Aktualizacja watchOS 6.2 wprowadza in-app purchases (co jest następstwem dodania App Store na urządzenia w poprzedniej aktualizacji) oraz naprawia błędy występujące w odtwarzaczu muzyki. Najskromniej aktualizacje potraktowały system tvOS, gdzie poza usprawnieniem wyglądu aplikacji TV dostaliśmy integrację Family Sharing, która umożliwia uzyskanie dostępu do treści iTunes zakupionych przez członków rodziny bez konieczności opuszczania aplikacji

Nowy MacBook, nowy system.

Wprowadzenie do oferty nowego MacBooka Air zbiegła się z aktualizacją systemu dedykowanego dla tego właśnie urządzenia. Jest to jedna z mniejszych aktualizacji dla MacOS, a użytkownicy którzy ją pobiorą mogą liczyć na funkcję udostępniania folderów w iCloud Drive, możliwość importowania haseł Google Chrome do iCloud Keychain, nowe funkcje dla Pro Display XDR, czy obsługę HDR-10 dla podłączonych monitorów i telewizorów. Kilka funkcji, wykorzystywanych już w urządzeniach mobilnych, znalazły swoje miejsce również i w systemie Catalina, np. Screen Time.

Pamiętajcie, że do Naszego autoryzowanego serwisu na warszawskim Ursynowie możecie zwrócić się nie tylko z problemami mechanicznymi swoich ulubionych modeli, ale także z błędami natury software.

AppleHome – serwis iPhone Warszawa Ursynów

 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.