Skip to main content

„iPhone 7 szukam, jak rozwiązać problem” – usterka związana z układem zasilania baseband i samym układem baseband.

Prawdopodobnie uszkodził się Baseband – moduł odpowiedzialny za komunikację z siecią GSM. Usterka Basebandu w iPhone 7 polega na uszkodzeniu połączeń pomiędzy płytą główną i układem BGA. Z biegiem czasu pękają ścieżki na powierzchni płyty głównej, które prowadzą do układu, przez co nie jest wykrywany przez telefon. Duża część tych uszkodzeń spowodowana jest przez przegrzanie płyty głównej podczas próby naprawienia układu audio lub samoczynnym procesie mikropęknięć. Problem najłatwiej zdiagnozować poprzez wpisanie kombinacji liczb „*#06#” w miejscu wybierania numerów, jeżeli nie pojawi nam się numer imei, potwierdza to podejrzewaną przez nas usterkę, drugim szybkim testem dotyczącym tej usterki jest odnalezienie wartości „ Firmware modem” w ustawienia>ogólne>to urządzenie, przy polu „firmware modem” powinna być wersja np. 3.04.02 , jeżeli pole jest puste potwierdza to uszkodzenie płyty głównej.

Przyczyny usterki braku sieci – szukam iPhone 7

Najczęstsze objawy uszkodzonego układu to:
– Brak reakcji po wybraniu liczb *#06#
– Komunikaty: brak sieci, szukam, czarny trójkąt w miejscu zasięgu
– Brak możliwości aktywacji
– Przeprowadzana nieudana próba naprawy układu audio U3101

Jedynym skutecznym sposobem na naprawę tej usterki jest regeneracja pękniętych ścieżek pod układem oraz ponowne wlutowanie go na miejsce. Jest to zadanie wymagające chirurgicznej precyzji oraz wysokiej znajomości elektroniki. Całość naprawy przeprowadzana jest pod mikroskopem z użyciem wysokiej jakości lutownic, podgrzewaczy oraz chemii.

Chcesz sprawdzić koszt naprawy Twojego urządzenia skontaktuj się z AppleHome – serwis iPhone Warszawa

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.