Skip to main content

iOS 13 i nowe funkcje. Czy czeka nas rewolucja?

 

Już wkrótce należy oczekiwać pojawienia się kolejnej edycji system operacyjnego dedykowanego na iPhony oraz iPady, a mianowicie iOS 13, który ma zadebiutować w czerwcu podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference w San Jose.

AppleHome- serwis iPhone Warszawa

 

Można się spodziewać, że kalendarium debiutu iOS 13 będzie następujące:

3 lipca: prezentacja na konferencji WWDC

początek lipca: wersja developer beta będzie dystrybuowana wśród deweloperów Apple’a

koniec lipca: wersja public beta dostępna dla testerów

sierpień 2019 r. – pojawienie się iOS 13 w dystrybucji wraz z nowymi modelami iPhone

iOS 12 stanowił znaczący postęp w iOS Apple’a. Po przeszło dwóch latach obecności systemu na rynku, nadszedł czas na zmiany, które zapowiadają się na znacznie bardziej złożone, aniżeli te, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzednich aktualizacjach iOS.

Prawdopodobnie iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2, iPad mini 3, oraz iPod Touch 6 generacji będą najstarszymi urządzeniami mogącymi obsługiwać iOS 13.

iOS 13 I PLANOWANE FUNKCJE

 

Na chwilę obecną nie znamy wielu szczegółów dotyczących zmian w nowej edycji iOS, lecz z dostępnych informacji można odnotować, iż znajdzie się w niej m.in. tryb ciemny, nowy wygląd interfejsu iPada, jak również nowy wygląd pulpitu.

Oto niektóre z zapowiadanych funkcji, których możemy się spodziewać w nadchodzącym iOS 13:

TRYB CIEMNY

 

iOS 13 po raz pierwszy w historii iOS  będzie posiadać tryb ciemny, tak bardzo oczekiwany przez liczne grono użytkowników. Tryb ciemny umożliwi komfortowe korzystanie z urządzeń Apple’a w nocy.

Co godne odnotowania, tryb ciemny nie stanowi nowości w urządzeniach Apple, gdyż został wprowadzony w zeszłym roku dla Maców wraz z macOS Mojave.

NOWE EMOJI

 

Wraz z pojawieniem się iOS 13, należy oczekiwać nowych emoji, jednakże co godne zauważenia, pojawią się one w późniejszym czasie, nie w dniu debiutu iOS 13.

Wśród licznych, nowych emoji można wymienić m.in. leniwca, białe serce, ludzi trzymających się za ręce, kostkę lodu, orangutana czy też flaminga.

 

 

 

AKTUALIZACJA LIVE PHOTOS

 

Apple planuje wydłużyć czas wideo dołączonego do Live Photo, z dotychczasowych 3 do 6 sekund.

MULTITASKING IPADA

 

Co tyczy iPada, zapowiadana jest możliwość jednoczesnego korzystania z wielu okien (multitasking). Ponadto możliwe ma być równoczesne korzystanie z tej samej aplikacji w dwóch różnych oknach wyświetlanych na ekranie.

NOWY WYGLĄD PULPITU

 

Pulpit w urządzeniach Apple funkcjonujących w oparciu o iOS zostanie odmieniony, jednakże nie wiadomo, jak będzie wyglądać.

 

MAIL

 

W iOS 13  ma pojawić się opcja ukrywania powiadomień otrzymanych wiadomości od wybranych użytkowników.

W przypadku jakiegokolwiek problemu z iOS, specjaliści z  serwisu AppleHome skutecznie rozwiążą problem, dzięki czemu będą mogli Państwo nadal cieszyć się sprawną pracą urządzenia – iPhone’a czy też iPada.

 

AppleHome- Profesjonalny serwis produktów Apple

 W AppleHome wymiana baterii w iPhone czy wymiana szybki iPhone trwa tylko 30 minut! Sprawdź. 

Tagi:   iOS 13, iPhone, iPad

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.