Co zrobić, kiedy aparat w iPhonie nie działa?

aparat w iPhonie

Co zrobić, kiedy aparat w iPhonie nie działa?

Od samego początku swojego funkcjonowania firma Apple zwraca uwagę na jak najlepsze parametry aparatów stosowanych przy produkcji kolejnych serii iPhone’ów. Nic w tym dziwnego, gdyż dzisiejsze smartfony bardzo często wykorzystywane są również do fotografowania czy tworzenia filmów, a klienci uzależniają wybór konkretnego modelu od jakości zdjęć. Niedziałający aparat w iPhonie może okazać się istotnym problemem, który będzie wymagać natychmiastowego rozwiązania.

Aparat w iPhonie nie działa. Co zrobić?

Jeżeli po włączeniu aplikacji aparatu nie widzimy obrazu, najlepiej spróbować przełączyć obraz z kamery tylnej na przednią (lub na odwrót). Jeżeli rozwiązanie to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, kolejnym krokiem będzie zamknięcie aplikacji aparatu. W tym celu należy wywołać podgląd ostatnio używanych aplikacji, a następnie odszukać okno z ikonką aparatu i przesunąć je w górę ekranu. Po ponownym włączeniu aplikacji, aparat powinien funkcjonować bez zarzutu. Jeżeli jednak dalej nie możemy zrobić telefonem zdjęcia, warto wykonać restart urządzenia. Dzięki temu system będzie mieć okazję do pozbycia się ewentualnych błędów; po ponownym uruchomieniu iPhone’a wszystkie procesy powinny przebiegać prawidłowo.

Restart nie pomógł. Sprawdź nasz serwis iPhone’ów na Ursynowie!

Jeżeli wyłączenie i włączenie urządzenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, przyczyna takiego stanu rzeczy może być niemożliwa do usunięcia za pomocą „domowych” sposobów. Usterką, której usunięcie wymaga dostępu do specjalistycznych narzędzi, jest chociażby wypięcie się taśmy łączącej moduł aparatu z płytą główną. Jeżeli zależy Ci na szybkim zażegnaniu problemu, odwiedź nasz serwis iPhone’ów na Ursynowie. Szybko zdiagnozujemy problem i wycenimy koszty naprawy. W wielu przypadkach stosowne naprawy możemy przeprowadzić od ręki – Twój iPhone wróci do Ciebie jeszcze tego samego dnia!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.