Skip to main content

Rok 2021 był bardzo pracowity dla przedstawicieli amerykańskiego producenta Apple. W tym czasie marka wypuściła kilka flagowych produktów, w tym długo wyczekiwanego iPhone’a 13, a także nowego MacBooka Pro. Jednocześnie był to także trudny rok ze względu na ograniczenia rynkowe związane z pandemią koronawirusa, a także suszą w Azji, co zaburzyło łańcuch produkcji i dostaw półprzewodników. Apple poradziło sobie z tymi problemami i ubiegły rok można oceniać bardzo pozytywnie. Jakie produkty Apple zrobiły największą furorę wśród użytkowników w 2021 roku?

Nowy smartfon iPhone 13

Wydaje się, że największą popularnością cieszył się nowy smartfon iPhone 13. Choć nie doświadczyliśmy dużej rewolucji w porównaniu ze starym modelem, to jednak producenci zadbali o szereg udogodnień dla użytkowników oraz dopracowali telefony pod względem technicznym. Duże zmiany dotyczą matrycy aparatu, co szybko docenili fani dobrej jakości fotografii.

iMac z przekątną ekranu 24 cali

Kolejnym flagowym produktem Apple z 2021 roku jest iMac, którego wyposażono w ekran o przekątnej 24 cali. Wiele wskazuje na to, że to ostatni produkt tej serii, który wyposażono w układ M1. Nowością w tym produkcie jest szeroka gama kolorów obudowy, którą mogą wybrać użytkownicy.

Nowe iPady

W pierwszej połowie 2021 roku zaprezentowano dwa nowe iPady Pro 5. Wzbogacono je o układ M1, który do tej pory stosowany był przede wszystkim w laptopach marki. W tym zakresie widać tendencję producenta – nowe iPady stopniowo pod kątem funkcjonalności mają zastępować powszechnie wykorzystywane laptopy. Główna różnica w nowym sprzęcie to znacznie zwiększenie jego wydajności i funkcjonalności.

MacBook Pro dla wymagających

Póki co za sukces można uznać wprowadzenie na rynek MacBooka Pro, który pojawił się pod koniec 2021 roku. To biznesowy komputer osobisty, który dobrze sprawdzi się w codziennej pracy. Docenią go profesjonaliści oraz specjaliści z wymagających branż. Nowe komputery mają zwiększoną wydajność i czas pracy, co jest ich sporym atutem.

Wśród produktów Apple z 2021 roku znajduje się także Apple Watch Series 7. Wydaje się, że to sprzęt, który najmniej przypadł do gustu użytkownikom. Podsumowując, był to solidny rok w wykonaniu amerykańskiego producenta. W razie jakichkolwiek problemów z urządzeniami Apple, zapraszamy do naszego serwisu iPhone’ów na Ursynowie w Warszawie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.