Skip to main content

iPhone się nie ładuje –  co zrobić ?

Ładowanie telefonu jest naturalna czynnością każdego użytkownika, nad która zazwyczaj się nie zastanawiamy. Ale do czasu, gdy okaże się, że po podłączeniu do gniazda ładowarki naszego  iPhone’a, okazuje się, że telefon nie reaguje jak dotychczas lub nawet nie chce się włączyć.

Może to świadczyć o uszkodzonym gniazdku ładowania tudzież niesprawnej ładowarce. Może to również być inna przyczyna, którą w parę chwil możemy rozwiązać.

Nim udamy się do serwisu, warto samodzielnie wykonać kilka kroków, które mogą rozwiązać problem z ładowaniem się telefonu, dzięki czemu możesz uniknąć niepotrzebnej wizyty w serwisie.

 

Najlepsza i najmniej ryzykowną opcją jest skorzystanie z naszego profesjonalnego serwis iPhone i naprawimy urządzenie nawet w 30 minut, jeżeli jednak chcesz wykonać to na własną rękę poniżej podajemy wskazówki które mogą być cenne w zależności od użytkowania.

Krok pierwszy: obejrzyj gniazdo ładowania

Konstrukcja gniazda ładowania w iPhone, tak jak i inne elementu jakiegokolwiek urządzenia, jest podatna na usterki.

Zazwyczaj iPhone jest eksponowany na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak kurz, piasek, był, które są nieuniknionymi kompanami telefonu w naszych kieszeniach czy też torebkach. Stanowią one zagrożenie dla poprawnego funkcjonowania urządzenia, ponieważ mogą one wniknąć w głąb gniazda ładowania, uniemożliwiając jego poprawną pracę.

Jeśli wewnątrz gniazda ładowania dostrzegamy zanieczyszczenia, takie jak kurz, paprochy, wówczas przechodzimy do drugiego kroku.

Krok drugi: wyczyść gniazdo ładowania za pomocą specjalnej szczoteczki

Należy pamiętać, aby przy czyszczeniu gniazda ładowania korzystać ze szczoteczki pokrytej włosiem. Szczoteczki z gumowym albo metalowym zakończeniem mogą doprowadzić do nieuchronnego uszkodzenia gniazda ładowania.

Czyszcząc gniazdo ładowania, należy zachować delikatność, nie używać nadmiernej siły, zaś w miarę możliwości stosować ruchy okrężne, które skutecznie wymiotą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Krok trzeci: zachowaj ostrożność przy czyszczeniu

 

Niewłaściwy ruchy przy czyszczeniu gniazda ładowania może skutkować  całkowitym uszkodzeniem styków w gnieździe ładowania naszego iPhone’a, dlatego koniecznie należy zachować ostrożność przy czyszczeniu. Nawet stosując szczoteczkę z włosiem, przy niewłaściwych ruchach, włosie w szczoteczce może ulec złamaniu i zalec w gnieździe ładowania.

 

 

 

 

Mimo czyszczenia iPhone nadal się nie ładuje? Czas na skorzystanie z serwisu

 

 

Jeśli mimo czyszczenia gniazda ładowania nasz iPhone dalej nie ładuje się, wówczas nieunikniona będzie interwencja wyspecjalizowanego serwisu.  jakim jest AppleHome.

Czasami problemy z ładowaniem mają bardziej skomplikowaną naturę – może to wynikać z uszkodzonego złącza ładowania, uszkodzonej baterii tudzież wadliwego układu ładowaniu U2.

Niezależnie od natury problemu z ładowaniem Twojego iPhone’a, w naszym serwisie problem natychmiast zostanie rozwiązany, Twój iPhone wróci do pełnej sprawności, a Tobie nie pozostanie nic innego, niż cieszyć się sprawnym telefonem.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.