Skip to main content

Liczną grupę użytkowników różnych generacji iPad’ów stanowią niewątpliwie dzieci i nastolatkowie. A to między innymi dlatego, że iPad’y są lżejsze, mniejsze i wygodniejsze niż laptopy. iPad’y stanowią idealną pomoc w nauce i zabawie. Z pewnością zastanawiałeś się niejednokrotnie jaki model iPad’a byłby najodpowiedniejszy dla dziecka. Zatem jaki iPad dla dziecka wybrać? Dlaczego warto wybrać iPad’a dla dziecka i nastolatka?

Tablety coraz popularniejsze wśród dzieci

Rodzice z natury dbają o dzieci i chcą stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju i rozrywki. Popularność iPad’ów wśród młodych użytkowników wzrasta gdyż iPad’y zapewniają wiele możliwości i są dobrym rozwiązaniem dla dzieci i nastolatków. Wszechstronność tabletów od Apple sprawia, że mamy mnóstwo możliwości aby uporządkować codzienne czynności oraz zapewnić sobie rozrywkę na wysokim poziomie. iPad’y umożliwiają nam nie tylko poznawanie różnych dziedzin nauki, zdobywanie doświadczeń i umiejętności graficznych czy animacyjnych ale również pomagają w organizowaniu codziennych zajęć.

Dla najmłodszych cenną zaletą jest to, że iPad jest lekki, niewielkich rozmiarów i łatwo się z nim przemieszczać.

W zależności na czym nam najbardziej zależy – należy zwrócić uwagę na parametry iPad’a takie jak na przykład wydajność systemu czy baterii. Przy wyborze sprzętu nie bez znaczenia są również przeróżne akcesoria, które dostępne są do danego modelu. Jeśli tablet służy nam głównie do pisania wypracowań z łatwością iPad’a możemy upodobnić do laptopa – a to wszystko dzieje się za sprawą podłączenia do naszego sprzętu klawiatury. Przy tego typu sprzęcie cieszyć nas będzie na pewno bogata kolorystyka dzięki dobrej jakości wyświetlacza oraz opcja Split View i Stage Manager z pomocą których można otworzyć wiele aplikacji jednocześnie i na przemian zajmować się kilkoma sprawami w tym samym czasie.

Jaki iPad dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze iPad’a dla dziecka?

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze iPad’a dla dziecka lub nastolatka to z pewnością wydajność baterii, możliwość połączenia iPad’a z różnymi akcesoriami, aspekt wizualny oraz system. Wiek przyszłego użytkownika iPad’a będzie odgrywał przy wyborze sprzętu duże znaczenie gdyż ważnym jest aby dobrać odpowiednie akcesoria według potrzeb dziecka czy nastolatka. Dodatkowe wyposażenie jak klawiatura do iPad’a czy etui na Apple Pencil sprawią, że korzystanie z iPad’a stanie się łatwe w każdym miejscu i okolicznościach. Oprócz parametrów technicznych, na jakie musimy zwrócić uwagę przy wyborze iPad’a w Apple Store możemy odnaleźć mnóstwo aplikacji edukacyjnych, które są nastawione na rozwijanie umiejętności w dziedzinie przedsiębiorczości czy programowania.

W dzisiejszych czasach mamy dostępnych kilka modeli iPad’ów, które dopasowane są dla potrzeb użytkowników w różnym wieku i o różnych wymaganiach. Obecnie Apple w swej ofercie posiada iPady w kilku generacjach i raz na jakiś czas wprowadza na rynek ulepszone modele, które są udoskonalone, wzbogacone o lepsze procesory, parametry i funkcje. Standardowe iPad’y dostępne są jako modele 9. i 10. generacji, iPad Pro to 4. i 6. generacja, iPad Air 5. generacja i iPad mini 6. generacja.

Standardowy iPad

Standardowe iPad’y są dostępne w 9. i 10. generacji. Jako najtańsze tablety Apple na rynku mają jednocześnie dobre parametry techniczne, które dopasowane są pod wykorzystanie sprzętu. Najświeższa generacja iPad’ów z 2022 roku ma większy wyświetlacz, wizualnie zmienioną budowę, zwiększoną moc obliczeniową oraz posiada czip A14 Bionic. Naturalnym jest fakt, iż czym nowsza generacja, tym lepsze parametry. Oba te modele są wciąż dostępne na rynku a wybór jednego z nich tak naprawdę zależy głównie od przeznaczenia sprzętu i preferencji użytkowania.

iPad Mini

iPad Mini to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie kompaktowe przedmioty, które nie zajmują dużo miejsca i można je zabrać w mały plecak do szkoły bądź na wycieczkę, gdyż ekran iPad’a Mini ma 8,3 cala, posiada obudowę bez ramy i zmieści się nawet do małej torebki czy plecaka. Ten model iPada cenowo zbliżony jest do klasycznego sprzętu, jest jedynie odrobine droższy. Jakość obrazu w iPad’zie Mini jest bardzo wysoka, a ekran Liquid Retina umożliwia czytelne wyświetlanie w każdym oświetleniu. Maksymalną moc zapewnia procesor A15 i 5G. Model iPad Mini jest na tyle mały, że zawsze może być pod ręką, co jest dużym plusem w sytuacji gdy musisz na szybko zrobić notatkę. U Twojego dziecka rozwinie umiejętności manualne dzięki perfekcyjnemu zestawowi Apple Pencil 2.

iPad Air

Mocne parametry techniczne iPad’a Air sprawiają, że jest to zdecydowanie korzystna oferta dla średniego budżetu. Dedykowany dla nastolatków iPad, którego możliwości będą wykorzystywać w pełni, le również którzy będą świadomi dbania o sprzęt bardziej niż mniejsze dzieci. Ten model tabletu posiada procesor M1, który oferuje większe możliwości systemowe niż A15. Wizualnie iPad Air posiada ścięte krawędzie i wyświetlacz 10,9 cala bez ramy, zaś Touch ID umieszczony jest w przycisku bocznym. Do modelu iPad Air można dobrać odpowiednie akcesoria, jak Magic Keyboard czy Apple Pencil 2. Generacji dzięki, którym nasze urządzenie od Apple stanie się urządzeniem wielozadaniowym.

iPad Pro

Nowe funkcje charakteryzujące iPad’a Pro dają nam możliwość do wszechstronnego użytkowania tego tableta. Jest to sprzęt z najwyższej półki cenowej lecz każdy kto może pozwolić sobie na zakup iPad’a Pro z pewnością nie będzie żałował swej decyzji. iPad Pro będzie doskonałym prezentem na wyjątkową okazję dla dziecka lub nastolatka, gdyż spełni jego największe oczekiwania. To sprzęt, który rozwinie zdolności artystyczne, techniczne oraz ułatwi naukę. Wydajność czipa M2 i interfejs bezprzewodowy 5G zapewnia szybką obsługę i korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie. iPad Pro jest idealny do nauki projektowania czy designu. Jego maksymalna wydajność i technologia sprawiają, że jest to obecnie najlepszy model iPad’a. Jako jedyny iPad posiada funkcję Face ID – dlatego można go odblokowywać za pomocą twarzy. Dla osób, które interesują się grafiką i designem wyświetlacz w iPad Pro – 11 cali lub 12,9 cala będzie doskonały. Kolory nasyca wyświetlacz Liquid Retina dopasowując je do oświetlenia za pomocą funkcji True Tone, a funkcja ProMotion zapewni płynność obrazu. iPad Pro posiada także kamery główne i przednie oraz skaner LiDar, pozwalający mierzyć między innymi dystans do otaczających go obiektów w odległości 5 metrów. Do tego modelu dobrać można również akcesoria, takie jak Apple Pencil i klawiatury. iPad Pro jest profesjonalnym sprzętem.

Wybierz iPada, który będzie odpowiadał potrzebom Twojego dziecka

Idealny iPad dla dziecka wybierzesz pod kątem potrzeb dziecka i określonego budżetu. Jeśli dziecko interesuje się twórczymi działaniami z pewnością istotny będzie właściwy procesor umożliwiający wielozadaniowość. Dla małego dziecka można spokojnie wybrać najtańszy sprzęt, gdyż dopiero uczą się korzystania z iPad’a i potrzebują zazwyczaj tableta głównie do zabawy i prostych czynności. Tablet iPad to urządzenie do zabawy i nauki, które Twoje dziecko z łatwością może zabrać do każdego plecaka, walizki czy na wycieczkę szkolną. Zdecydowaną przewagą tabletów są ich wymiary i waga. Lekkie i małe nie zajmują dużo miejsca. Zapewniają swobodną pracę czy rozrywkę w każdych warunkach. Mogą towarzyszyć dzieciom i nastolatkom w codziennych zmaganiach ze światem i nauką.

A może w domu kurzy Ci się stary sprzęt iPad i chciałbyś go odświeżyć? Z serwisem iPad AppleHome Warszawa jest to możliwe. Chcesz sprawdzić koszt naprawy swojego urządzenia iPad w Warszawie? Skontaktuj się z nami serwis AppleHome w Warszawie lub Piasecznie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.