Skip to main content

W dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, zdarzają się momenty, kiedy chcielibyśmy udokumentować to, co dzieje się na naszych urządzeniach Apple. Czy to chodzi o udostępnienie ciekawej rozgrywki z gry mobilnej, nagranie prezentacji lub po prostu zapisanie ważnej rozmowy na ekranie iPhone’a lub MacBooka, możliwość nagrywania ekranu staje się coraz bardziej przydatna. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kroki, które pozwolą Ci łatwo i szybko włączyć funkcję nagrywania ekranu na urządzeniach Apple, zarówno na iPhone, jak i na MacBook. Poznaj tajniki tego przydatnego narzędzia i wykorzystaj je do tworzenia wspaniałych treści lub rozwiązywania codziennych problemów związanym z Twoimi urządzeniami Apple.

Nagrywanie ekranu, czy możliwość robienia printscreenów to bardzo przydatne funkcje w telefonie. Warto wiedzieć, w jaki sposób je uruchomić.

 

Nagrywanie ekranu na iPhone jest bardzo łatwe.

Składa się z następujących etapów:

 • Ściągnij „górne ustawienia” na pulpicie.
 • Następnie wybierz ikonkę przedstawiającą koło z obręczą, która jest umiejscowiona w prawym dolnym roku.
 • Odliczanie „3,2,1” poinformuje Cię o rozpoczęciu nagrywania ekranu.
 • W celu wyłączenia nagrywania, wystarczy kliknąć w zaznaczoną na czerwono godzinę (lewy górny róg).
 • Pojawi się komunikat „Nagranie z ekranu. Zatrzymać nagrywanie ekranu?”. Wybierz opcję Zatrzymaj i zakończ proces.

 

Ekran można łatwo nagrać również na MacBooku.

W tym celu:

 • Otwórz aplikację QuickTime Player z folderu Aplikacje, a następnie z paska menu wybierz kolejno opcje Plik à Nowe nagranie z ekranu.
 • W celu rozpoczęcia nagrywania, kliknij przycisk Nagraj i następnie:
 • Kliknij w dowolne miejsce na ekranie, aby rozpocząć nagrywanie całego ekranu.
 • Zaznacz konkretny obszar do nagrywania, a następnie kliknij przycisk Rozpocznij nagrywanie w tym obszarze.
 • Aby zatrzymać nagrywanie, kliknij przycisk Zatrzymaj na pasku menu lub naciśnij jednocześnie klawisze Command-Control-Esc.

Nie chcesz zapomnieć o ważnej informacji? Chcesz zachować daną grafikę lub opis? Zrób zrzut ekranu! Poza nagrywaniem ekranu, przydatną i popularną funkcją jest robienie printscreenów. Tak jak nagrywanie, czynność można wykonać zarówno na telefonie iPhone, jak i MacBooku.

 

W celu zrobienia zrzutu ekranu:

 • Na iPhonie z Face ID: Należy jednocześnie szybko nacisnąć i zwolnić przycisk boczny oraz przycisk zwiększania głośności.
 • Na iPhonie z przyciskiem Początek: Należy jednocześnie szybko nacisnąć
  i zwolnić przycisk boczny oraz przycisk Początek.

Po wykonaniu zrzutu ekranu zostanie on zapisany w folderze Zdjęcia.

Natomiast w celu zrobienia zrzutu ekranu na MacBooku, wykonaj poniższe kroki:

 • Naciśnij jednocześnie następujące trzy klawisze: Shift, Command i 5.
 • W narzędziu ekranowym do nagrywania całego ekranu, wybierz opcję wykonania zrzutu ekranu.

Po wykonaniu zrzutu ekranu, plik zostanie zapisany na pulpicie lub w folderze Screenshots/Zrzuty ekranu na Macu.

 

Nagrywanie ekranu w iPhone i MacBook – podsumowanie

Podsumowując nasz artykuł, dowiedzieliśmy się, jak łatwo włączyć funkcję nagrywania ekranu zarówno na iPhone’ie, jak i MacBooku. Teraz możemy swobodnie tworzyć treści wideo, zapisywać ważne rozmowy czy nagrywać rozgrywki z gier mobilnych. To fantastyczne narzędzie, które otwiera przed nami wiele możliwości.

Jednak, jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości lub napotkałeś problemy z funkcją nagrywania ekranu na swoim iPhone’ie lub MacBooku, nie wahaj się skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nasz Serwis Apple w Warszawie jest gotów, by rozwiązać wszelkie problemy związane z urządzeniami Apple. Nasi doświadczeni specjaliści oraz profesjonalne narzędzia pozwalają na skuteczną naprawę i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich kwestii technicznych.

Niech nic nie stanowi przeszkody w korzystaniu z pełnych możliwości swojego iPhone’a czy MacBooka. Zaufaj ekspertom z AppleHome – Serwis iPhone w Warszawie i ciesz się swoimi urządzeniami bez obaw. Pomagamy w każdej sytuacji, dlatego zachęcamy do kontaktu, gdy tylko pojawią się problemy. Twój komfort i zadowolenie są dla nas najważniejsze! 🍏🔧

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.